Cumartesi, Şubat 14

Ahmet Marankinin Saç Dökülmesi ÇözümüLoğusalık,sonbahar,kronik rahatsızlıklar,yanlış diyet ve rejimler,uzun süreli ruhsal gerginlik gibi dönemlerde saç dökülmesi artabilir.

Hatalı beslenme,demir,kalsiyum,çinko,A,E,D vitamin eksikliği saç dökülmesinin önemli sebeblerindendir.

Malzemeler:
Bir tatlı kaşığı susamyağı
Bir tatlı kaşığı bademyağı
1/2 tatlı kaşığı hint yağı
2 ampul bepanten
2 ampul E vitamini ılık olacak şekilde 1 kabın içinde karıştırılır.

Bu karışım önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir. 10 dakika saçlı deriye emdirildikten sonra bir şampuanla saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akıtılır.

Daha sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleriyle nemlendirilir.

Akşam yatmadan Çam yağı (çam terebentin değil),sarımsak yağı,badem yağı ve ceviz yağı eşit miktarda karıştırılarak saç diplerine sürülürek masaj yapılır.Bone ile birkaç saat kadar kapatılır.Sabah sirkeli ılık su ile yıkanır.

Bu uygulamaya 3 hafta devam edilir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki

3 Yorum var:

taylan dedi ki...

Sayın Ahmet Maranki sizin yağlardan saçları tekrar çıkarma gibi bir tavsiyeniz vardı, neden onları ürün haline getirip piyasaya ihtiyacı olanların hizmetine sunmuyorsunuz, hem sizde kazançlı çıkmazmısınız bu işten,çünkü bir çok okurunuz sizden saç dökülmesine çare olacak ürün bekliyor, saygılarımla

TUĞÇE dedi ki...

BİZ BU YAĞLARI NEREDEN BULACAĞIZ?HİNT YAĞINI BAKKALLAR BİLE BİLMİYOR.AYRICA 1 AMPUL DEMİŞSİNİZ O NE?AÇIKLAR MISINIZ LÜTFEN?BENİMDE SAÇLARIM DÖKÜLÜYOR DA,UYGULAMAK İSTİYORUM.

Adsız dedi ki...

sayın Tuğçe;

Ben de sizin gibi nette gezerken gördüm açıklamalarınızı. Hint yağı türü yaplar küçük şişeler içinde aktarlarda (mısır çarşısında hertürlüsünü) bulabilirsiniz. Ampul nedir diye sormuşsunuz. O da eczanelerde E vitamin veya bepanten olarak kutu içerisinde tek kullanımlık çok küçük şişeler şeklinde satılıyor.

Yorum Gönder