Çarşamba, Ağustos 1

Blograzzide değişim rüzgarlarıBlograzzinin yeni tasaraımı ve yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıktı..gerçekten çok kaliteli olmuş..


blog.blograzzi de ki açıklama şöyle...

Bir süredir blog.blograzzi'nin sessiz sedasız kalmasının sebebi yoğun çalışma sürecinde olmamızdan kaynaklanıyordu.Bu çalışma sonucunda Blograzzi biraz önce gerçek tasarımına kavuştu. Blograzzi'nin yeni tasarımı ve logosu Cleo Graphics tarafından hazırlandı ve elbette Inveon tarafından yoğun bir çalışma sonucunda diğer tüm güncellemelerimizle birlikte yayına alındı.İşte yeni Blograzzi logosu...

Tasarım ile gelen güncelleme sonucunda Blograzzi Puan algoritmasında da önemli bir düzenleme yayına alındı. Yaklaşık 3 hafta boyunca incelediğimiz yeni algoritmamızı, sistemimizde kayıtlı olan blogların yeni puanlarını hesaplayarak devreye aldık.Tasarımdaki değişimi ve kullanılabilirlik düzenlemelerini zaten Blograzzi tecrübeniz sırasında farkedeceksiniz. Bu yüzden kısaca Blograzzi Puan'daki değişiklikten söz etmek istiyorum.Artık kullanıcılarımızın Blograzzi'deki aktiviteleri ve eğer varsa sahiplendikleri bloglarının değerlerine bakılarak bir otorite değeri var. Bu değer Blograzzi'deki aktivitelerinde etkiledikleri blogun sahip olacağı puan ağırlığını düzenliyor olacak.Ayrıca bloglara yazılan yorumların da etkisi uygulanan yeni bir algoritmayla düzenlendi. Bir blogdaki çoğul yorum değil, tekil yorum ağırlık kazandı. Blog sahibinin kendisine yazdığı yorumun daha önce olmadığı gibi hala bir etkisi yok.Kısacası şöyle bir tablo karşımıza çıkıyor. Bir kullanıcının blogu varsa ve Blograzzi'deki aktivitesi doğal seyrindeyse bu kullanıcının otoritesinden kaynaklanarak yorum yaptığı, oy verdiği, favorilerine eklediği bloglar buna orantılı olarak etkilenecektir. Tabi kullanıcının blogunun gördüğü ilgi de bu otorite de pay sahibi.Bir kullanıcı eğer blog sahibi değil, Blograzzi'deki aktivitesi de doğal değilse, o zaman blogların Blograzzi Puan'ını da bu ölçüde etkileyecek.Doğal olmamak her bloga aynı yorumu yazmak, birkaç dakika içinde onlarca blogu favorilere eklemek gibi aktiviteler ile açıklanabilir.Söz konusu algoritma değişikliği sebebiyle Blograzzi Puan'daki değişimleri farkedeceksinizdir.Algoritma dışında bir diğer önemli modülümüz de sanırım "Günün Blogu". Farklı kategorilerden en beğendiğimiz blogları bu bölümden paylaşıyor olacağız. Yeni tasarım ile gelen ilk günün blogu, hafif bir torpil(!) ile Inveon'un kurucu ortaklarından Sencer Berrak'ın kişisel blogu oldu. Kendisi yeni tasarımla bu bölümün ilk gün konuğu olmak istediğini arka arkaya dile getirince kırmak olmadı. :)Blograzzi'nin logosu, tasarımı ve bu versiyon ile gelen tüm değişimler hakkındaki görüşlerinizi merakla bekliyoruz.Yeni tasarımımızın test sürecinde bize destek olan tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.


0 Yorum var:

Yorum Gönder