Çarşamba, Haziran 6

İnternet ve 'cep' aldatmayı patlattı


Durex'in araştırmasında Türk erkeği, yüzde 57 oranla aldatma şampiyonu çıktı. Psikiyatrlar "İnternet ve cep telefonu Türkleri aldatma konusunda tetikliyor" görüşünde.

Sevdican Güneş'in haberi

Prezervatif üreticisi Durex'in küresel seks araştırmasına göre Türkler'in aldatma şampiyonu çıkması, uzmanları şaşırtmadı. 41 ülkede 300 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ankete göre, eşlerini aldatan Türk erkeklerin yüzde 57 çıkmasını yadırgamayan Türk uzmanlar, modern yaşamın bunu kolaylaştırdığını ve artırdığını söyledi.

Yüzde 35 olan dünya ortalamasının üzerinde yer alan Türk erkeklerle ilgili bu sonuçların büyük şehirlerde hat safhada yaşandığına dikkat çeken Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu durumdan "modern yaşamı" sorumlu tutuyor. Son yıllarda aldatma vakalarında ciddi artış gözlemlediklerini ve internet ile cep telefonu gibi teknolojik aletlerin, Türkleri aldatma konusunda tetiklediğini belirten Prof. Dr. Tarhan, aldatmaların arttığına dikkat çekti.

SESSİZLİK KÖRÜKLER

Özellikle Karadeniz bölgesinde aldatmanın erkeklik gereği olarak bile kabul edildiğini belirten Prof. Dr. Tarhan, "Erkekler bunu heyecan olarak görüyor ve yaşıyor. Duygusal herhangi bir bağ kurmuyor. Toplumun özellikle büyük şehirlerde belirleyiciliğinin azalmasıyla daha da rahat yaşanıyor. Bir de erkeklerin aldatmalarına karşı sessiz kalış var ve bu olayın daha fazla yaşanmasını besleyip destekliyor. Erkeklere karşı bu tutum bir bakıma onay anlamına geliyor" dedi.

En Sadık İsrailliler

Araştırmada Türkleri, yüzde 44 ile Danimarka, yüzde 41 ile Norveç, yüzde 38 ile İzlanda takip etti. Diğer ülkeler ise şöyle: Güney Afrika yüzde 26, İsveç yüzde 25, Fransa yüzde 24, Kanada yüzde 19, ABD yüzde 18, Avustralya yüzde 17, Çin yüzde 16, Hindistan yüzde 16, İngiltere yüzde 14, Almanya yüzde 11, Polonya yüzde 10, İsrail yüzde 7.

0 Yorum var:

Yorum Gönder